Rozbudowa i modernizacja Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. Dr Jana Biziela w Bydgoszczy – projekt budynku przeznaczonego na cele medyczne oraz lądowiska wyniesionego dla śmigłowców LPR realizowanych w ramach inwestycji pn. „Wieloletnie program medyczny wraz z niezbędną infrastrukturą.

kategoria
Ochrona zdrowia
adres
Bydgoszcz
inwestor
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Collegium Medicum w Bydgoszczy
projekt
2019
realizacja
2021-...
powierzchnia użytkowa
18327 m2
powierzchnia zabudowy
3785 m2
Projekt realizowany w ramach konsorcjum z firmą Neon. Projekt rozbudowy budynku łóżkowego szpitala, polegającej na budowie nowego IX-kondygnacyjnego skrzydła budynku „L”, przebudowie istniejącego budynku łóżkowego o trzon komunikacyjny „2E”, modernizacji istniejącego budynku szpitala polegającej na adaptacji części pomieszczeń na wysokim i niskim parterze w celu połączenia z projektowaną rozbudową, modernizacji pomieszczeń budynku ‘1A” na poziomie wysokiego parteru w celu adaptacji na zaplecze bloku operacyjnego projektowanego w budynku „L”. W ramach nowoprojektowanej części zlokalizowano: Centralną Sterylizację i stację mycia łóżek, część dydaktyczną na 200 osób, blok operacyjny z 11 salami operacyjnymi ( w tym 2 hybrydowe), Oddział Intensywnej Terapii na 24 łóżka, Klinikę Chirurgii Szczękowej, Audiologii i Foniatrii na 35 łóżek, Oddział Hematologiczny Wzmożonego Nadzoru oraz Oddział Przeszczepowy na 24 łóżka, Klinikę Rehabilitacji z odcinkami rehabilitacji neurologicznej i ogólnej na 35 łóżek oraz wyniesione lądowisko ratownicze dla śmigłowców LPR na dachu.

Partnerzy

Tu pracujemy

ul. Zaporoska 37/I/2
53-519 Wrocław
I piętro, domofon nr 16

Adres spółki

Archimmodicus s.j.
Mariusz Fabjanowski
Grzegorz Kędzierski
ul. Kluczborska 13/1a
50-323 Wrocław
NIP 898 215 66 00
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.